audzēji

  • Priekšdziedzera specifiskais antigēns (PSA)

    Šodien Eiropas urologu asociācijas rekomendācija nosaka, ka vīrietim priekšdziedzera vēža agrīna diagnostika balstās uz individualizēta riska noteikšanu. Tas nozīmē, ka pirmo PSA analīzi iesaka noteikt 40 gadu vecumā, tālāko diagnostisko stratēģiju nosaka urologs atkarībā no sākotnējās atbildes rezultāta. Interesanta un neviennozīmīga ir šīs analīzes atklāšanas vēsture.

  • Urīnpūšļa vēzis – veiksmīgi ārstējams!

    Samuils Gordins: « Latvijā šogad ir sākts izmantot jaunu urīnpūšļa vēža diagnostikas metodi. Urīnpūslī tiek ievadīts īpašs preparāts, kas iekrāso izmainītos urīnpūšļa gļotādas audus, kur varētu būt audzējs. Šī metode ir ļoti efektīva, lai diagnosticētu urīnpūšļa ļaundabīgos audzējus sākuma stadijā.»

  • Mazāk stresa, mazāk iespēju saslimt ar nieru vēzi

    Māris Jakubovskis: «Nieru vēzim visefektīvākā profilaktiskā pārbaude ir ultraskaņas izmeklēšana, ko es iesaku jebkuram veikt reizi gadā.  Svarīgi ir pievērst uzmanību asinsainai, bet jo īpaši eritrocītu grimšanas reakcijai.»

  • Zini! Nebaidies! Ārstējies!

    Uroģenitālie audzēji skar urīnizvadceļus, vīriešiem arī dzimumorgānus, taču par tiem runājam salīdzinoši reti, tie ir nepelnīti aizmirsti.

  • Diagnosticēto prostatas vēža gadījumu incidences dinamika un to ietekmējošie faktori

    Prostatas vēzis ir viens no izplatītākajiem ļaundabīgiem audzējiem vīriešiem. Pēdējos gados Latvijā PV vīriešiem ir izvirzījies otrajā vietā aiz plaušu vēža. ASV un dažās Ziemeļrietumeiropas valstīs, piemēram, Zviedrijā tas ieņem pirmo vietu no visiem audzējiem, apsteidzot plaušu vēzi. [1] Neskatoties uz daudziem pētījumiem, prostatas vēža etioloģija vēl joprojām nav skaidra.