Raksti un intervijas

 • Urīnpūšļa vēzis – biežāk sastopams vīriešiem

  Viens no izplatītākajiem uroloģiskajiem audzējiem vīriešiem ir urīnpūšļa vēzis. Parasti vēža šūnas skar urīnpūšļa sieniņas virsējo daļu – gļotādu, bet, slimībai attīstoties, izplatās dziļākos audos, proti, muskuļslānī, un var sasniegt arī citus orgānus. 

  Vairāk par šo nopietnu slimību lūdzām pastāstīt Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas stacionāra GaiļezersurologuKļimu Ļeoņenko.

   

 • Par priekšdziedzera jeb prostatas palielināšanos

  Gadiem ritot, daudziem stiprā dzimuma pārstāvjiem nākas secināt, ka ar urinēšanu vairs nav tik labi kā agrāk – urīna strūkla kļuvusi vājāka, turklāt nereti jāceļas pa nakti, jo jādodas uz tualeti. Parasti tam ir viens izskaidrojums – priekšdziedzera palielināšanās jeb labdabīga prostatas hiperplāzija (LPH). Tas ir normāls vīrieša novecošanās process, kurš gan ir hronisks, tomēr ārstējams. 

 • ''Pīļu skrējiens'' - bezmaksas vīriešu veselības pārbaudes

  Pīļu skrējies ir labdabības akcija, kura norisinās ik gadu tēvu dienā ar mērķi veicināt sabiedrības informētību par vīriešu veselības problēmām un to savlaicīgu atklāšanu.

  2017. gada septembrī, Tēvu dienā, norisinājās ‘’Pīļu skrējiens.  Tās laikā tika saziedoti līdzekļi, lai nodrošinātu bezmaksas urologa konsultācijas un veselības pārbaudes vīriešiem reģionos, kur šo speciālistu trūkst. 

 • Saudzējošā nieru operācija laparoskopija

  Nieru problēmas skar ļoti daudzus, bet liela daļa par to nenojauš, jo visbiežāk pacientam nav izteiktu simptomus, kas liecinātu par slimību. To var attiecināt arī uz uz nieru audzējiem – gan labdabīgiem, gan ļaundabīgiem. Ja pacientam tiek konstatēts nieru audzējs, bieži vien nepieciešams izdarīt operāciju, lai no tā atbrīvotos. Ja agrāk šādās situācijās tika izmantota tradicionālā operācija ar lielu griezienu, tad mūsdienās arvien vairāk speciālistu izvēlas pielietot minimāli invazīvu ārstēšanas metodi, izmantojot laparoskopijas aparatūru.

   

 • Nierakmeņu slimība ir jāārstē

  JAUTĀJAM SPECIĀLISTAM

  Atbild dr. Arvis Freimanis

  Arvien populārākam kļūstot neveselīgam dzīvesveidam, arvien biežāk cilvēkiem ir sastopama nierakmeņu slimība. Lai akmeņi nebojātu nieres, speciālisti iesaka no tiem atbrīvoties. 

 • Austrumu slimnīcā veiksmīgi piešūts daļēji amputēts dzimumloceklis

  Vīrietis pats vērsās pēc palīdzības Austrumu slimnīcā, kur nekavējoties tika nodots Uroloģijas un onkoloģiskās uroloģijas klīnikas speciālistu rokās. "Bojājums bija ļoti dziļš, daudz netrūka līdz dzimumlocekļa pilnīgai amputācijai. Pacientam bija pārrauts urīnizvadkanāls, tāpēc vispirms vajadzēja parūpēties, lai urīns neieplūst brūcē. Caurdurot vēderu, ievietojām urīnpūslī caurulīti, nodrošinot urīna atteci caur to," skaidro urologs Linards Rēdmanis. 

 • Prostatīts - Diagnostika un ārstēšana

  Ievads

  Prostatīta diagnostikas pirmsākumi meklējami XX gadsimta sākumā, kad strauji attīstījās tādas medicīnas nozares kā mikrobioloģija un patoloģiskā anatomija.

  Pirmā prostatīta ārstēšanas metode bija prostatas masāža, bet pēc antibiotiku atklāšanas šīs slimības terapijā tās lietoja jo plaši. Nākamā ēra sākās pēc “4 glāžu” testa ieviešanas 1960. gadā, kas ievērojami samazināja antibakteriālo medikamentu lietošanas biežumu.

  Aktualitāte

 • Tēva dienā ar "Pīļu skrējienu" vāks līdzekļus vīriešu bezmaksas veselības pārbaudēm reģionos

  "Pīļu skrējiens 2017" norisināsies no pulksten 12 līdz 15 un būs jautrs pasākums ar dažādām interesantām aktivitātēm gan pieaugušajiem, gan bērniem, kuru aicināts apmeklēt ikviens. Pasākumu vadīs TV "seja" Aivis Ceriņš, bet par patīkamu atmosfēru parūpēsies tādi populāri mūziķi kā Arstarulsmirus, Elza Rozentāle, grupa "My Radiant You" un jaunā māksliniece Patrisha. Pie dīdžeja pults saimniekos DJ Spinga, bet par bērnu aktivitātēm gādās aģentūra "Jogitas pasākumi" un Kašers ar "Trakajiem Putniem". Būs padomāts arī par gardām un interesantām uzkodām un atspirdzinošiem dzērieniem.

 • Labdarbības pasākums “PĪĻU SKRĒJIENS”

  Vīriešu oraganizācija „Round Table” Latvija, sadarbībā ar Rīgas Austrumu Klīniskās Universitātes slimnīcas atbalsta fondu un portāla www.urologs.lv veidotājiem jau vairākus gadus Latvijā rīko labdarības un ziedojumu vākšanas pasākumu „Pīļu skrējiens”. Tas tiek rīkots ar mērķi pievērst uzmanību vīriešu veselības nozīmīgumam un aktualitātei, kā arī vākt ziedojumus, lai nodrošinātu bezmaksas urologa konsultācijas  vīriešiem Latvijas reģionos.

 • Nieru kolikas gūstā.

  Brīdī, kad cilvēks nokļuvis nieres kolikas “gūstā” un ir “iesprostots” slimnīcas uzņemšanas nodaļā, viņam interesē atbilde tikai uz vienu jautājumu - Kā tikt brīvam no šīm nežēlīgajām sāpēm!? 

 • Austrumu slimnīcas urologs Arvis Freimanis uzvarējis Baltijas jauno urologu konkursā

  Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologs Arvis Freimanis ieguvis pirmo vietu jauno urologu konkursā Eiropas Urologu asociācijas rīkotās 4. Baltijas konferences ietvaros, uzstājoties ar priekšlasījumu par urosepses gadījumiem Austrumu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā.

 • Uroloģijas klīnikā ievieš jaunu nierakmeņu ārstēšanas metodi

  Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Uroloģijas klīnika papildinājusi nierakmeņu slimības ārstēšanas iespējas, ieviešot perkutānas nefrolitotomijas operācijas metodi klīnikā.

 • Atjaunots! Digitālais žurnāls UROLOGS.LV

  Interneta vietne UROLOGS.LV ir radīta ar mērķi veicināt sabiedrības informētību par biežākajām uroloģiskajām saslimšanām, veselīga dzīvesveida nozīmi vīrieša un sievietes veselības uzturēšanā.

 • Priekšdziedzera specifiskais antigēns (PSA)

  Šodien Eiropas urologu asociācijas rekomendācija nosaka, ka vīrietim priekšdziedzera vēža agrīna diagnostika balstās uz individualizēta riska noteikšanu. Tas nozīmē, ka pirmo PSA analīzi iesaka noteikt 40 gadu vecumā, tālāko diagnostisko stratēģiju nosaka urologs atkarībā no sākotnējās atbildes rezultāta. Interesanta un neviennozīmīga ir šīs analīzes atklāšanas vēsture.

 • Urīna nesaturēšana jāārstē kompleksi

  Urīna nesaturēšana jeb inkontinence, ja vien to ārstē laikus un kompleksi, ir ārstējama slimība. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas uroloģijas klīnikas speciālisti noteiks gan precīzu diagnozi, gan piemērotākās ārstēšanas metodes.

 • Progresīvā specialitāte – urologs!

  Arvis Freimanis: «Uroloģija ir viena no tām jomām, kas virza moderno tehnoloģiju attīstības procesus kopumā, un tos vēlāk pārņem citas medicīnas specialitātes.»

 • "Sadarbība ar urologu – vīriešu veselības ķīla"

  Linards Rēdmanis: «Seksuālā aktivitāte prasa gan emocionālo līdzsvaru un stabilitāti, gan fizisku spēku. Ja vīrietis darbā fiziski un garīgi izdeg, tas var būt viens no problēmas iemesliem. Nepilnvērtīgs miegs, pārāk garas darba stundas iet rokrokā ar neveselīgu uzturu, kas var veicināt aterosklerozi un pasliktināt asinsvadu stāvokli ne tikai sirdī un koronārajos asinsvados, bet arī dzimumlocekļa asinsvados. Arī neārstēts asinsspiediens var būt erektīlās disfunkcijas iemesls.»

 • Urīna nesaturēšana sievietēm

  Jaunākie dati liecina, ka kādā savas dzīves posmā katra 4. sieviete saskaras ar vieglām vai lielākām urīna noplūdēm. Pētijumi liecina, ka liela daļa sieviešu, kuras saskaras ar urīna noplūdi neizvēlas piemērotāko risinājumu. Urīna noplūžu gadījumā parastās paketes nepalīdzēs. Tas nav piemērotākais risinājums. Ir speciālas paketes, kas radītas, lai uzlabotu tavu dzīves kvalitāti.

Lapas