Skeleta scintigrāfija
Skeleta scintigrāfija tiek lietota, lai atklātu ar slimībām saistītas izmaiņas kaulos iespējami agrīnā stadijā.
Iekaisumu, lūzumu un audzēju gadījumos tas bieži vien ir daudz informatīvāks izmeklējums nekā rtg uzņēmumi- scintigrāfijā novirzes parādās jau vairākas nedēļas vai pat mēnešus pirms tās redzamas rentgenoloģiski.
Kā sagatavoties izmeklējumam:
Speciāla gatavošanās nav nepieciešama.
Apmēram triju stundu laikā starp injekciju un skennēšanu jums būs daudz jādzer un bieži jāiztukšo urīnpūslis. Tas palīdzēs atbrīvot audus no radioaktīvās vielas un uzlabos attēlu kvalitāti.
Ko sagaidīt izmeklējuma laikā:
Elkoņa vēnā injicē radioaktīvu vielu. Ar asinīm tā nokļūst kaulaudos. Pēc injekcijas pacients nejūt pārmaiņas. Vispirms tiks izdarīti daži uzņēmumi injekcijas laikā, lai novērtētu asiņu plūsmu uz ķermeņa daļām, kurās pacients jūt sāpes. Izmeklējums turpināsies pēc 3 stundām, parasti tas ilgst no 30 līdz 60 minūtēm.
Jums vajadzēs apgulties uz speciāla galda. Virs un zem jums atradīsies kamera, kas izdarīs ķermeņa skenēšanu visā garumā, sākot ar galvu un lēni virzoties līdz pat kājām.
Iespējamie riski:
Kaulu scintigrāfija ir nekaitīgs izmeklējums. Radioaktīvai vielai, kuru lieto kaulu scintigrāfijā, ir īss pussabrukšanas periods un tā ātri izdalās no organisma. Radiācijas deva, ko jūs saņemat šinī izmeklējumā (0,13 Rem), ir aptuveni tāda pati, kā lielākai daļai rentgenoloģisko izmeklējumu.