Raksti un intervijas

 • Prostatīts - Diagnostika un ārstēšana

  Ievads

  Prostatīta diagnostikas pirmsākumi meklējami XX gadsimta sākumā, kad strauji attīstījās tādas medicīnas nozares kā mikrobioloģija un patoloģiskā anatomija.

  Pirmā prostatīta ārstēšanas metode bija prostatas masāža, bet pēc antibiotiku atklāšanas šīs slimības terapijā tās lietoja jo plaši. Nākamā ēra sākās pēc “4 glāžu” testa ieviešanas 1960. gadā, kas ievērojami samazināja antibakteriālo medikamentu lietošanas biežumu.

  Aktualitāte

 • Tēva dienā ar "Pīļu skrējienu" vāks līdzekļus vīriešu bezmaksas veselības pārbaudēm reģionos

  Katram, kurš 10. septembrī pulksten 12 ieradīsies uz "Pīļu skrējienu 2017" un ziedos 5 eiro reģionos dzīvojošo vīriešu veselības pārbaudēm, tiks piešķirts kārtas numurs, kas virsū vienai no dzeltenajām rotaļu pīlītēm. Pēc tam visas pīles vienlaikus tiks ielaistas Rīgas kanālā, kur tās, straumes nestas, uzsāks sacensības. Aptuveni 30 ātrāko pīlīšu īpašnieki iegūs dažādas atbalstītāju sarūpētas balvas, no kurām galvenā – velosipēds. Bet saziedotā nauda tiks izmantota, lai nodrošinātu Rīgas Austrumu slimnīcas urologu izbraucienus uz reģioniem. Ārsti vīriešiem reģionos sniegs savu palīdzību, nesaņemot par to samaksu. Labdarības akcijā saziedotie līdzekļi tiks izmantoti, lai segtu izdevumus par transportu, telpu un aparatūras īri, instrumentiem un materiāliem. 

  "Pīļu skrējiens 2017" norisināsies no pulksten 12 līdz 15 un būs jautrs pasākums ar dažādām interesantām aktivitātēm gan pieaugušajiem, gan bērniem, kuru aicināts apmeklēt ikviens. Pasākumu vadīs TV "seja" Aivis Ceriņš, bet par patīkamu atmosfēru parūpēsies tādi populāri mūziķi kā Arstarulsmirus, Elza Rozentāle, grupa "My Radiant You" un jaunā māksliniece Patrisha. Pie dīdžeja pults saimniekos DJ Spinga, bet par bērnu aktivitātēm gādās aģentūra "Jogitas pasākumi" un Kašers ar "Trakajiem Putniem". Būs padomāts arī par gardām un interesantām uzkodām un atspirdzinošiem dzērieniem.

 • Labdarbības pasākums “PĪĻU SKRĒJIENS”

  Vīriešu oraganizācija „Round Table” Latvija, sadarbībā ar Rīgas Austrumu Klīniskās Universitātes slimnīcas atbalsta fondu un portāla www.urologs.lv veidotājiem jau vairākus gadus Latvijā rīko labdarības un ziedojumu vākšanas pasākumu „Pīļu skrējiens”. Tas tiek rīkots ar mērķi pievērst uzmanību vīriešu veselības nozīmīgumam un aktualitātei, kā arī vākt ziedojumus, lai nodrošinātu bezmaksas urologa konsultācijas  vīriešiem Latvijas reģionos.

 • Nieru kolikas gūstā.

  Brīdī, kad cilvēks nokļuvis nieres kolikas “gūstā” un ir “iesprostots” slimnīcas uzņemšanas nodaļā, viņam interesē atbilde tikai uz vienu jautājumu - Kā tikt brīvam no šīm nežēlīgajām sāpēm!? 

 • Austrumu slimnīcas urologs Arvis Freimanis uzvarējis Baltijas jauno urologu konkursā

  Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologs Arvis Freimanis ieguvis pirmo vietu jauno urologu konkursā Eiropas Urologu asociācijas rīkotās 4. Baltijas konferences ietvaros, uzstājoties ar priekšlasījumu par urosepses gadījumiem Austrumu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā.

 • Uroloģijas klīnikā ievieš jaunu nierakmeņu ārstēšanas metodi

  Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Uroloģijas klīnika papildinājusi nierakmeņu slimības ārstēšanas iespējas, ieviešot perkutānas nefrolitotomijas operācijas metodi klīnikā.

 • Atjaunots! Digitālais žurnāls UROLOGS.LV

  Interneta vietne UROLOGS.LV ir radīta ar mērķi veicināt sabiedrības informētību par biežākajām uroloģiskajām saslimšanām, veselīga dzīvesveida nozīmi vīrieša un sievietes veselības uzturēšanā.

 • Priekšdziedzera specifiskais antigēns (PSA)

  Šodien Eiropas urologu asociācijas rekomendācija nosaka, ka vīrietim priekšdziedzera vēža agrīna diagnostika balstās uz individualizēta riska noteikšanu. Tas nozīmē, ka pirmo PSA analīzi iesaka noteikt 40 gadu vecumā, tālāko diagnostisko stratēģiju nosaka urologs atkarībā no sākotnējās atbildes rezultāta. Interesanta un neviennozīmīga ir šīs analīzes atklāšanas vēsture.

 • Urīna nesaturēšana jāārstē kompleksi

  Urīna nesaturēšana jeb inkontinence, ja vien to ārstē laikus un kompleksi, ir ārstējama slimība. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas uroloģijas klīnikas speciālisti noteiks gan precīzu diagnozi, gan piemērotākās ārstēšanas metodes.

 • Progresīvā specialitāte – urologs!

  Arvis Freimanis: «Uroloģija ir viena no tām jomām, kas virza moderno tehnoloģiju attīstības procesus kopumā, un tos vēlāk pārņem citas medicīnas specialitātes.»

 • "Sadarbība ar urologu – vīriešu veselības ķīla"

  Linards Rēdmanis: «Seksuālā aktivitāte prasa gan emocionālo līdzsvaru un stabilitāti, gan fizisku spēku. Ja vīrietis darbā fiziski un garīgi izdeg, tas var būt viens no problēmas iemesliem. Nepilnvērtīgs miegs, pārāk garas darba stundas iet rokrokā ar neveselīgu uzturu, kas var veicināt aterosklerozi un pasliktināt asinsvadu stāvokli ne tikai sirdī un koronārajos asinsvados, bet arī dzimumlocekļa asinsvados. Arī neārstēts asinsspiediens var būt erektīlās disfunkcijas iemesls.»

 • Urīna nesaturēšana sievietēm

  Jaunākie dati liecina, ka kādā savas dzīves posmā katra 4. sieviete saskaras ar vieglām vai lielākām urīna noplūdēm. Pētijumi liecina, ka liela daļa sieviešu, kuras saskaras ar urīna noplūdi neizvēlas piemērotāko risinājumu. Urīna noplūžu gadījumā parastās paketes nepalīdzēs. Tas nav piemērotākais risinājums. Ir speciālas paketes, kas radītas, lai uzlabotu tavu dzīves kvalitāti.
 • Urīnpūšļa vēzis – veiksmīgi ārstējams!

  Samuils Gordins: « Latvijā šogad ir sākts izmantot jaunu urīnpūšļa vēža diagnostikas metodi. Urīnpūslī tiek ievadīts īpašs preparāts, kas iekrāso izmainītos urīnpūšļa gļotādas audus, kur varētu būt audzējs. Šī metode ir ļoti efektīva, lai diagnosticētu urīnpūšļa ļaundabīgos audzējus sākuma stadijā.»

 • Valdis Muižnieks: «Ja varētu, arī tagad ietu laukumā!»

  Valdis Muižnieks atzīst, ka visu mūžu ļoti mīlējis spēli – sākumā futbolu, tad basketbolu, bet pēc sportista karjeras beigām aizrāvies ar tenisu. Ja varētu, arī tagad uzspēlētu.

 • Veselības aizsardzība arī ir Aizsardzība

  Uz sarunu par aktualitātēm, sasāpējušajiem jautājumiem vīriešu uroloģiskās veselības jomā un veselības aizsardzībā kopumā aicinājām Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas vadītāju, RSU asociēto profesoru Vilni Lietuvieti. ​​​​​

 • Palīdzība prostatas palielināšanās gadījumā jāmeklē laikus!

  Linards Rēdmanis: «Prostatas palielināšanās negatīvi ietekmē vīrieša dzīves kvalitāti. Tā izraisa nepieciešamību pēkšņi urinēt, urinēt naktīs, ir vājāka urīna strūkla. Tiek traucēts vīrieša miegs, kā arī viņa ikdienas gaitas. Visas šīs sūdzības ievērojami iedragā vīrieša pašapziņu, jo viņš to uztver kā novecošanas pazīmi. Zināmā mērā tiek traucēta arī seksuālā funkcija.»

 • Izvairīties no erektīlās disfunkcijas

  Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas uroloģijas klīnikas vaditājs, RSU asociētais profesors Vilnis Lietuvietis skaidro, kā vīrieša dzīvi ietekmē erektīlā disfunkcija, kā to ārstēt un kāda ir tās profilakse.

 • Vīrišķība jāieaudzina jau bērnībā

  Ēriks Hānbergs uzskata, ka garīgo veselību var uzturēt galvenokārt optimisms. Savukārt fizisko veselību uztur ne tikai darbs un vingrošana, bet arī sevis uzraudzīšana.

Lapas