Pacientiem

Dzimumloceklis, anatomija

Cilvēkiem ir pārsteidzoši maz zināšanu par šo orgānu, kaut gan ikdienā lielai daļai ar to darīšanas ir bieži.

Pieaugušajiem penis ir apmēram 5 līdz 8 cm garš. Aukstumā tas var nedaudz ievilkties taukaudos, kas klāj kaunuma kaulu, un izskatīties īsāks. Ir nelielas variācijas šī orgāna garumā - dažām rasēm tas ir garāks, citām nedaudz īsāks. Uzbudinājuma (erekcijas) laikā tā garums variē no 11 līdz 16 cm.

Penis sastāv no trim galvenajām struktūrvienībām: urīnizvadkanāla un diviem briedumķermeņiem.

1. Oliņa
2. Piedēklis
3. Urīnizvadkanāls
4. Briedumķermenis

Urīna izvadkanāls atrodas penim mugurpusē un to apņem biezs sūkļveida cilindrs. Dzimumlocekļa galviņa ir ļoti jutīga, tāpēc to parasti klāj priekšādiņa, kas to arī nosedz. Priekšādiņai brīvi jāpārvietojas, atsedzot un aizsedzot galviņu. Lai tas notiktu vieglāk, dziedzerīši uz dzimumlocekļa galviņas izstrādā smērvielu. Ja galviņa netiek regulāri mazgāta, smērviela sakrājas un izveidojas smegma.

Briedumķermeņi ir kā divi gari cilindri, kuri novietoti viens otram blakus. Erekcijas laikā tie izplešas, jo, atslābstot gludās muskulatūras šķiedrām, kuras apņem asins cisternas, piepildās ar asinīm. Pieaug asins pieplūde un samazinās attece. Asins pieplūdi nodrošina vairāki asinsvadi, kuri apasiņo briedumķermeņus.