Neonkoloģiskās slimības

Nieru iekaisuma slimības

Slimība norise

Nieru bakteriāla infekcija jeb pielonefrīts ir specifisks urīnceļu iekaisuma veids, kas bieži sākās apakšējos urīnceļos un pa urīnu migrē uz nierēm. Retāk baktērijas migrē no asinīm uz nieru audiem, cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu ir lielāks risks saslimt šādā veidā.

Simptomi

Drudzis. Biežākie slimības simptomi ir sāpes sānā vai vēderā, jo ir iekaisusi nieres kapsula. Infekcija bieži sākās no apakšējiem urīnceļiem, tādēļ ir bieža un sāpīga urinācija. Iekaisuma rezultātā urīnā nonāk strutas un baktērijas.
Slimības simptomu gadījumā griezieties pēc palīdzības pie sava ģimenes ārsta vai urologa. Novēlotas ārstēšanas gadījumā var rasties nopietnas veselības problēmas.
 

Slimības cēloņi

Slimības iemesls ir baktērijas, kuras iekļūst urīnceļos caur urīnizvadkanālu. Baktērijas izplatās ar asinīm no citiem infekcijas perēkļiem organismā (bojāti zobi, inficētas sirds vārstules).
Traucēta urīna attece veicina urīnceļu infekcijas attīstību.
 

Diagnostika

Pirmais diagnostiskais kritērijs ir simptomi. Izmainīta urīna analīze, kurā ir palielināts  leikocītu daudzums un pozitīvi nitrīti.
Izmanto vizuālās diagnostikas metodes – ultrasonogrāfiju un datortomogrāfiju, – lai noteiktu urīna atteces traucējumus vai infekcijas perēkļus.

 

Ārstēšana

Ārstēšana notiek ar antibiotikām un nesteroīdajiem pretsāpju un pretiekaisuma līdzekļiem. Ļoti svarīgi ir novērst urīna atteces traucējumus un likvidēt iekaisuma perēkļus.