-
Priekšdziedzera specifiskais antigēns (PSA)
Šodien Eiropas urologu asociācijas rekomendācija nosaka, ka vīrietim priekšdziedzera vēža agrīna diagnostika balstās uz individualizēta riska noteikšanu. Tas nozīmē, ka pirmo PSA analīzi iesaka noteikt 40 gadu vecumā, tālāko diagnostisko stratēģiju nosaka urologs atkarībā no sākotnējās atbildes rezultāta. Interesanta un neviennozīmīga ir šīs analīzes atklāšanas vēsture.
-
"Sadarbība ar urologu – vīriešu veselības ķīla"
Linards Rēdmanis: «Seksuālā aktivitāte prasa gan emocionālo līdzsvaru un stabilitāti, gan fizisku spēku. Ja vīrietis darbā fiziski un garīgi izdeg, tas var būt viens no problēmas iemesliem. Nepilnvērtīgs miegs, pārāk garas darba stundas iet rokrokā ar neveselīgu uzturu, kas var veicināt aterosklerozi un pasliktināt asinsvadu stāvokli ne tikai sirdī un koronārajos asinsvados, bet arī dzimumlocekļa asinsvados. Arī neārstēts asinsspiediens var būt erektīlās disfunkcijas iemesls.»
-
Urīna nesaturēšana sievietēm
Jaunākie dati liecina, ka kādā savas dzīves posmā katra 4. sieviete saskaras ar vieglām vai lielākām urīna noplūdēm. Pētijumi liecina, ka liela daļa sieviešu, kuras saskaras ar urīna noplūdi neizvēlas piemērotāko risinājumu. Urīna noplūžu gadījumā parastās paketes nepalīdzēs. Tas nav piemērotākais risinājums. Ir speciālas paketes, kas radītas, lai uzlabotu tavu dzīves kvalitāti. -
Valdis Muižnieks: «Ja varētu, arī tagad ietu laukumā!»
Valdis Muižnieks atzīst, ka visu mūžu ļoti mīlējis spēli – sākumā futbolu, tad basketbolu, bet pēc sportista karjeras beigām aizrāvies ar tenisu. Ja varētu, arī tagad uzspēlētu.
-
Palīdzība prostatas palielināšanās gadījumā jāmeklē laikus!
Linards Rēdmanis: «Prostatas palielināšanās negatīvi ietekmē vīrieša dzīves kvalitāti. Tā izraisa nepieciešamību pēkšņi urinēt, urinēt naktīs, ir vājāka urīna strūkla. Tiek traucēts vīrieša miegs, kā arī viņa ikdienas gaitas. Visas šīs sūdzības ievērojami iedragā vīrieša pašapziņu, jo viņš to uztver kā novecošanas pazīmi. Zināmā mērā tiek traucēta arī seksuālā funkcija.»
-
Izvairīties no erektīlās disfunkcijas
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas uroloģijas klīnikas vaditājs, RSU asociētais profesors Vilnis Lietuvietis skaidro, kā vīrieša dzīvi ietekmē erektīlā disfunkcija, kā to ārstēt un kāda ir tās profilakse.
-
Vīrišķība jāieaudzina jau bērnībā
Ēriks Hānbergs uzskata, ka garīgo veselību var uzturēt galvenokārt optimisms. Savukārt fizisko veselību uztur ne tikai darbs un vingrošana, bet arī sevis uzraudzīšana.
-
Mazāk stresa, mazāk iespēju saslimt ar nieru vēzi
Māris Jakubovskis: «Nieru vēzim visefektīvākā profilaktiskā pārbaude ir ultraskaņas izmeklēšana, ko es iesaku jebkuram veikt reizi gadā. Svarīgi ir pievērst uzmanību asinsainai, bet jo īpaši eritrocītu grimšanas reakcijai.»
-
Par ko stāsta urīna krāsa
Izrādās, pēc urīna nokrāsas var uzzināt, vai tu ikdienā pietiekamā daudzumā uzņem šķidrumu jeb tavam organismam tā katastrofāli trūkst. Bet var uzzināt arī vēl…
-
Zini! Nebaidies! Ārstējies!
Uroģenitālie audzēji skar urīnizvadceļus, vīriešiem arī dzimumorgānus, taču par tiem runājam salīdzinoši reti, tie ir nepelnīti aizmirsti.