Urīna nesaturēšana sievietēm

Jaunākie dati liecina, ka kādā savas dzīves posmā katra 4. sieviete saskaras ar vieglām vai lielākām urīna noplūdēm. Pētijumi liecina, ka liela daļa sieviešu, kuras saskaras ar urīna noplūdi neizvēlas piemērotāko risinājumu. Urīna noplūžu gadījumā parastās paketes nepalīdzēs. Tas nav piemērotākais risinājums. Ir speciālas paketes, kas radītas, lai uzlabotu tavu dzīves kvalitāti. Tām ir ļoti augsta uzsūktspēja, tās pasargā no noplūdēm un novērš nepatīkamo aromātu. Tiek uzturēta sausa paketes virsma lietošanas laikā, tādējādi mazinot kairinājuma risku.
Urīns un asinis ir dažādi šķidrumi un tiem paredzēti dažādi izstrādājumi. Ja sakaries ar lielākām noplūdēm, pieejamas arī uzsūcošās apakšbikses ar īpašu, sievišķīgu dizainu. Šajā gadījumā menstruāciju paketes nepalīdzēs.
 
Iemesli
Ņemot vērā to, ka urīna nesaturēšana ietekmē katru 4. sievieti vecumā pēc 35, un tas var notikt jebkurā vecumā, varētu likties, ka par to būtu jāmāca skolā. Protams, ja tas tā ir, tad lielākā daļa no mums nokavēja šo nodarbību! Jebkurā gadījumā, šeit ir informācija par to, kā darbojas urīnpūslis un urīntrakts, un kādēļ tas dažkārt nedarbojas perfekti, un sievietes saskaras ar urīna nesaturēšanu. Kā arī šeit varat uzzināt par iemesliem urīna nesaturēšanai sievietēm.
 
Kā darbojas urīntrakts?
Nieres atfiltrē liekās substances no asinīm un nosūta uz urīnpūsli - no muskuļiem veidotu maisiņu, kurš pilnā veidā var izstiepties, lai saturētu līdz pat 500ml. Kad tas ir līdz pusei pilns, nervi paziņo smadzenēm, ka ir laiks urinēt, un urīns dodas uz priekšu pa urīnceļiem, kurus noslēdz divi slēdzējmuskuļi. Iekšējais slēdzējmuskulis atveras, kad urīnpūslis ir pilns, tomēr ārējais var apzināti palikt aizvērts, lai kontrolētu urinēšanu. Mazā iegurņa muskuļu, kas novietoti zem urīnpūšļa un ap urīnceļiem, darbs ir likt tiem darboties pareizi. 1 no katrām 4 sievietēm un 1 no 8 vīriešiem kādā savas dzīves brīdī pieredz traucējumus šajā procesā.
 
Kādi ir galvenie iemesli, kuri rada urīnpūšļa vājumu?
Vai var būt novājināti mazā iegurņa muskuļi?
Lielākajā skaitā gadījumu urīnpūšļa vājumu rada mazā iegurņa muskuļu novājināšanās, kuriem jānoslēdz urīnceļi. Kad tie zaudē savu elastību, tādas ikdienas aktivitātes kā klepošana, smiešanās, smagumu celšana vai skriešana var radīt noplūdi. Tomēr tos ir iespējams no jauna nostiprināt - apmeklējiet sadaļu Vingrinājumi, lai atrastu noderīgu informāciju par mazā iegurņa muskuļa vingrinājumiem.
Sievietēm galvenie urīnpūšļa vājuma iemesli var rasties no izmaiņām, kuras rodas grūtniecības, dzemdību un menopauzes dēļ (skat. TENA for Men , lai uzzinātu par urīnpūšļa vājuma iemesliem vīriešiem).
 
Vai jūs esat māmiņa?
Kļūšana par mammu sagādā daudz prieka (par spīti tām negulētajām naktīm…), tomēr grūtniecība un dzemdības liek jūsu ķermenim piedzīvot dažādas izmaiņas - gan hormonālas, gan fiziskas. Urīnpūšļa vājums ir bieži sastopams grūtniecības vai dzemdību blakusefekts. Hormonālo izmaiņu, dzemdes radītā spiediena uz pūsli un dzemdību piepūles kombinācija pati par sevi var samazināt mazā iegurņa muskuļu efektivitāti.
Urīnpūšļa vājums var rasties grūtniecības laikā vai drīz pēc tās, un dažām sievietēm pat ilgi pēc tam, kad viņu bērni ir izauguši. Tām, kas to piedzīvo grūtniecības laikā, tas bieži vien ir pārejošs stāvoklis. Daudzas sievietes pieredz uzlabošanos, veicot mazā iegurņa muskuļu stiprināšanas vingrinājumus, kurus jūs varat atrast, dodoties uz sadaļu Vingrinājumi..
 
Jums ir iestājusies menopauze?
Menopauzes laikā var notikt citas fiziskas un hormonālas izmaiņas. Samazinās estrogēna līmenis vēdera muskuļos. Tas var radīt urīnpūšļa dislokāciju, samazinot urīnpūsli noslēdzošo muskuļu efektivitāti.
 
Vai jums ir liekais svars?
Liekais svars arī var lieki noslogot vēdera un iegurņa muskuļus, novedot pie urīnpūšļa vājuma.
 
Slimības
Citi urīnpūšļa vājuma iemesli var būt dažādas slimības, kā trieka, demence vai diabēts. Bieži vien tas rodas nervu ceļu bojājumu vai traucējumu dēļ, kas traucē signāliem ceļot starp smadzenēm un urīnpūsli vai, demences gadījumā, var rasties nespēja reģistrēt šos signālus. Tas var novest pie vai nu pārāk aktīva urīnpūšļa (vajadzības urinēt pārāk bieži un regulāri) vai neaktīva urīnpūšļa (neefektīva urīnpūšļa iztukšošana, kas rada noplūdi).
 
Neiroloģiskas saslimšanas
Parkinsona slimība, Alcheimers, Spina Bifida, Izkaisītā skleroze vai smadzeņu bojājumi ietekmē smadzeņu un urīnpūšļa komunikāciju, kā rezultātā rodas nespēja kontrolēt pūsli vai arī pilnībā to iztukšot.
 
Vai jūs lietojat recepšu medikamentus kādai citai slimībai?
Nesaturēšana var būt dažu medikamentu blakusefekts, kā arī dažiem medikamentiem ir diurētiskas īpašības, kuras liek jums vēlēties urinēt biežāk. Ja jūs esat sākuši lietot zāles nesen vai arī tās nomainījuši, kas savukārt ir sakritis ar kontroles zudumu, varbūt ir vērts tikties ar ārstu, lai noteiktu, vai tas ir iespējamais urīnpūšļa vājuma iemesls. Dažkārt medikamenti vai to devas citu slimību gadījumā var tikt mainītas, nesamazinot to efektivitāti.
 
Vai jums regulāri ir bijušas urīnceļu infekcijas?
Urīnceļu infekcijas var novest pie pūšļa pāraktivitātes. Tādā gadījumā urīnpūslis jūsu ķermenim nosūta nepareizus signālus par vajadzību ātri iztukšot pūsli, lai gan tas nav pilnībā piepildījies.
Ja jums ir vēl kādi jautājumi par urīnpūšļa vājuma iemesliem, sazinieties ar savu ārstu.
 

Sadarbībā ar

  • Tena