Austrumu slimnīcas urologs Arvis Freimanis uzvarējis Baltijas jauno urologu konkursā

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologs Arvis Freimanis ieguvis pirmo vietu jauno urologu konkursā Eiropas Urologu asociācijas rīkotās 4. Baltijas konferences ietvaros, uzstājoties ar priekšlasījumu par urosepses gadījumiem Austrumu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā.

Eiropas Urologu asociācijas rīkotā Baltijas konference norisinājās Lietuvas galvaspilsētā Viļņā, pulcējot aptuveni 300 urologu no dažādām valstīm. Galvenokārt bija ieradušies speciālisti no Lietuvas, Latvijas, Igaunijas un Baltkrievijas, taču savus zinātniskos darbus prezentēja un ar lekcijām par dažādām uroloģiskām problēmām uzstājās arī urologi no Somijas, Zviedrijas, Turcijas un citām valstīm.

Viens no gaidītākajiem šīs konferences notikumiem gadu no gada ir jauno urologu konkurss, kurā piedalās daudzsološākie jaunie uroloģijas speciālisti no Baltijas valstīm un Baltkrievijas. Katras valsts urologu asociācija no jauno speciālistu vidus izvirza vienu pretendentu, kuram tiek dota iespēja urologu aprindās nozīmīgajā konferencē uzstāties ar prezentāciju par paša izraudzītu tēmu. No Latvijas šis gods tika Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas urologam Arvim Freimanim.

Pretendentus vērtēja žūrija, ko veidoja Eiropas vadošie urologi, tai skaitā Eiropas urologu asociācijas valde, vērtējot ne vien prezentācijas saturu, bet arī urologa uzstāšanās prasmes. Jaunajiem speciālistiem nācās atbildēt arī uz āķīgiem žūrijas jautājumiem. Visaugstāko punktu skaitu ieguva Latvijas pārstāvis Arvis Freimanis.

Urosepse jeb urīnceļu infekcijas izraisīta vispārēja organisma saindēšanās ir bīstams stāvoklis, kas jo īpaši gados veciem ļaudīm un pacientiem ar nopietnām blakusslimībām var izraisīt nāvi,” saka dakteris Freimanis. „Konkursā prezentēju datus par pacientiem, kas gada laikā urosepses dēļ nonākuši Austrumu slimnīcas intensīvās terapijas nodaļā. Apkopojums ļāvis izdarīt secinājumus par to, kā labāk šos pacientus ārstēt. Dalība Baltijas urologu konferencē bija lieliska pieredze, un ir liels gandarījums, ka mana prezentācija ir novērtēta starptautiskā mērogā.”

Nākamgad Eiropas Urologu asociācijas rīkotā Baltijas konference norisināsies Rīgā!

Sadarbībā ar

  • Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca