Uroloģijas klīnikā ievieš jaunu nierakmeņu ārstēšanas metodi

Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Uroloģijas klīnika papildinājusi nierakmeņu slimības ārstēšanas iespējas, ieviešot perkutānas nefrolitotomijas operācijas metodi klīnikā.

Perkutāna nefrolitotomija ir nierakmeņu ārstēšanas metode, kuras laikā caur ādu, sānā, tiek izveidots neliels pieejas kanāls nierei. Caur šo kanālu nierē tiek ievadīts optiskais instruments, ar kura palīdzību iespējams  apskatīti nieres urīna izvadsistēmu un vizualizēt tajā esošus nierakmeņus. Izmantojot optisko instrumentu kopā ar nierakmeņu skaldīšanas aparatūru, akmeņus iespējams pilnībā saskaldīt un evakuēt no nieres.

Šīs metodes priekšrocība ir iespēja vienas ārstēšanas epizodes laikā pilnībā saskaldīt lielus (lielākus par 2cm) nieres akmeņus, kuri ar citām metodēm ir grūti ārstējami vai arī nepieciešamas to atkārtotas ārstēšanas epizodes.  

Uroloģijas klīnikā šobrīd ir pieejams viss nepieciešamais instrumentu un tehniskais nodrošinājums  šo operāciju veikšanai, kā arī ir modernākās akmeņu skaldīšanas tehnoloģijas – ultraskaņas un lāzera litotripsija.

RAKUS Uroloģijas klīnikas ārstiem ir izveidojusies laba un draudzīga sadarbība ar Lietuvas  Republikas Viļņas Universitātes slimnīcas Uroloģijas nodaļas vadītāju dr. Sergejus Gaizauskas.

Dr. Gaizauskas ir eksperts ar lielu pieredzi šāda veida operācijās. RAKUS Uroloģijas klīnikas ārsti vairakkārt ir devušies uz Viļnu, lai mācītos un gūtu pieredzi no viņa.

Šī gada 21. un 22. novembrī dr. Gaizauskas ieradās Rīgā, lai kopā ar  RAKUS Uroloģijas klīnikas ārstiem uzsāktu perkutānas nefrolitotomijas operācijas šajā slimnīcā.

Šīs vizītes laikā dr. Gaizauskas vadībā un uzraudzībā RAKUS Uroloģijas klīnikas ārsti – asoc. prof. Vilnis Lietuvietis, dr. Linards Rēdmanis un dr. Arvis Freimanis kopā veica 4 perkutānas nefrolitotomijas operācijas.

Šīs vizītes beigās viesārsts atzinīgi novērtēja renovēto RAKUS Operāciju bloku, šīm operācijām pieejamo instrumentu klāstu un mūsdienīgās tehnoloģijas. Kā arī novēlēja turpināt darbu pie šīs operāciju metodes attīstīšanas un uroloģijas attīstības Latvijā.

 

Autors